- Dátum: 2024. szeptember 30.
- Időpont: 18:30
- Helyszín: Rue Froissart 95, 1040 Brüsszel
REGISZTRÁCIÓ
Az MCC Brussels örömmel meghívja Önt Frank Furedi professzor legújabb The War Against the Past: Why the West Must Fight for its History (Háború a múlt ellen: Miért kell a Nyugatnak harcolnia a történelméért) című könyvének bemutatójára. Az esten Furedi professzor és Bruno Waterfield (a The Times brüsszeli tudósítója) beszélgetést folytat a könyv témáiról, amelyet állófogadás követ.
A szerzőről
Frank Furedi professzor az elmúlt két évben aktívan jelen volt Brüsszelben, mióta megalapította az MCC Brussels nevű agytrösztöt, hogy megkérdőjelezze a status quo-t és felrázza a brüsszeli buborékot. A nemzetközileg elismert szociológus, író és médiakommentátor Furedi professzor a canterburyi Kent Egyetem szociológia professzor emeritusa. Több mint 25 könyve jelent meg, amelyeket 16 nyelvre fordítottak le, és a nyugati társadalmak kulturális fejlődésének éleslátó elemzéséről ismert.
A könyv: Miért kell a Nyugatnak harcolnia a történelméért?
Legújabb könyvében Furedi professzor a történelem elleni jelenlegi kulturális keresztes hadjáratot vizsgálja, amelyben a múltat gyakran mérgezőnek minősítik. A szobrok ledöntésétől kezdve a történelmi kifejezéseknek a szótárunkból való kitörléséig folyamatos erőfeszítéseket teszünk arra, hogy a múltat megvetés tárgyává tegyük. Furedi alapvető kérdéseket tesz fel: Mi mozgatja ezt a kulturális változást? Milyen veszélyeket rejt magában a nyugati történelem eltörlése vagy elítélése?
Furedi azt állítja, hogy az a társadalom, amely elveszíti a kapcsolatot a múltjával, állandó identitásválságban marad. A The War Against the Past ( Háború a múlt ellen) című könyvében szenvedélyesen védelmezi a történelmet, hangsúlyozva a kollektív bölcsességünk megőrzésének fontosságát, és szembeszállva a nyugati eszmék és vívmányok delegitimálásával.
Dicsérő szavak a múlt elleni háborúról
„A kultúrharcok történelmi frontjának világos elemzése létfontosságú hozzájárulás a liberális demokráciák védelméhez.” - Nigel Biggar, Oxfordi Egyetem és a Colonialism: A Moral Reckoning ( Gyarmatosítás: A morális számvetés) című könyv szerzője
"Ez a könyv olyan, mint egy villámcsapás.... Furedi elemzése briliáns, és a cselekvés szükségessége sürgős. Véget kell vetnünk a múlt elleni háborúnak." - Jonathan Haidt, NYC Stern School of Business
„Mélyen kutatott és ragyogóan megírt... egy tisztánlátó felhívás a cselekvésre.” - Robert Tombs, Cambridge-i Egyetem
Frank Furedi professzorról, az MCC Brussels ügyvezető igazgatójáról
Furedi professzor évtizedeken átívelő, fényes karrierje révén a kulturális és társadalmi elemzések egyik vezető gondolkodójaként tartják számon. Legutóbbi művei közé tartozik a Populism and the European Culture Wars (2017), a 100 Years of Identity Crisis (2021) és a The Road To Ukraine: How the West Lost Its Way (2022). Az MCC Brussels ügyvezető igazgatójaként továbbra is részt vesz a gondolatébresztő vitákban és befolyásolja a kulturális diskurzust.
Bruno Waterfieldről, a The Times brüsszeli tudósítójáról
Bruno Waterfield Brüsszelben dolgozik. A város egyik leghosszabb ideje szolgáló újságírójaként tudósított az Európai Unióról, amely válságról válságra, majd a Brexitre és azon túlra sodródott. Belgium és Hollandia általános híreiről is tudósít, a flandriai eutanáziától az amszterdami mágneshorgászokig és még sok másról. A belga sör és ételek híve, kedvenc brüsszeli időtöltése általában a „barna bárokban” fogyasztott sötét trappista sörök fogyasztása, amelyhez az európai politikáról, történelemről vagy irodalomról folytatott baráti viták társulnak.
Tartson velünk egy ötletekkel teli estén, hogy megünnepeljük A háború a múlt ellen című könyv megjelenését, és betekintést nyerjen napjaink egyik legbefolyásosabb gondolkodójától. Nagy örömünkre szolgál, hogy a könyv példányai megvásárolhatók lesznek, és a szerző dedikálja azokat.