Olvasási idő: 3 perc
Ma számos uniós ország készül az építőipari ágazat bizonyos aspektusainak automatizálására. Az uniós lakásépítési rendszer valódi problémája azonban nem kifejezetten a munkaerő kérdése, hanem az, ahogyan az uniós szabályok mélyen és gonoszul befolyásolják az elegendő lakás építésének képességét.
Amint azt ez a jelentés számos példával alátámasztva vizsgálja, több tényező akadályozza az EU-t abban, hogy gyorsan új lakásokat építsen - többek között a bevándorlás, az anyagárak és a munkaerő rendelkezésre állása. A szerzők bemutatják, hogy a népesedési nyomás egyre feljebb tolja a szükséges új lakások számát, miközben az infláció és a szakemberhiány befolyásolja az ágazat építési kapacitását.
Az angol nyelvű jelentés középpontjában az áll, hogy feltárja a kevésbé elismert tényezők - a fenntarthatósági politika és a környezetvédelmi korlátozások - hatását, amelyek hatással vannak a lakásépítésre és tágabb értelemben az építőipar teljesítményére. Filozófiai és politikai szinten a környezetvédelmi szempontból korlátozó gyakorlatok és az anyagi ambíciók növekedésének korlátai súlyosbítják a problémát Európa-szerte.
A szén-dioxid-kibocsátás csökkentésének és az energiatakarékosságnak a hatása olyan költségeket ró a lakásépítésre, amelyek a szegényebb országokat sújtják a legsúlyosabban.
A szerzőkről
Austin Williams építész, a Future Cities Project igazgatója és a Penguin Classics 100 Artists Manifestos című kötetében szereplő mantownhuman kiáltvány alapítója. A China's Urban Revolution és az Új kínai építészet című könyvek szerzője: Twenty Women Building the Future (Húsz nő építi a jövőt) című könyvének szerzője.
Zhanet Mishineva építész, több mint öt éve gyakorol Londonban. A Clive Chapman Architects társigazgatója, és különböző léptékű lakó- és kereskedelmi projekteket vezet Londonban és Windsorban a RIBA összes munkafázisában.