Olvasási idő: 5 perc
Az MCC Brüsszel ellenzi az LMBTQ-kérdések fegyverként való felhasználását és a Bizottság jogi hadviselését a nemzeti szuverenitás megtámadására.
Brüsszel, 2024. november 19. Az Európai Bizottság ma az LMBTQI-lobbival összefogva támadta Magyarországot az Európai Bíróságon. Az MCC Brussels ügyvezető igazgatója, Frank Füredi egy átfogó jelentésben bemutatja az Európai Unió LMBTQI-kérdésekre vonatkozó politikájának hatását és annak következményeit a tagállamokra, különösen a közép- és kelet-európai országokra nézve. A jelentés rámutat, hogy az elmúlt 20 év során az LMBTQI-kérdések támogatása az uniós identitás központi elemévé vált, erősen összefonódott a transznemű ideológiával, és az európai konformitás mércéjeként használták.
Frank Füredi, az MCC Brussels ügyvezető igazgatója kijelentette:
„Egyre nyilvánvalóbbá válik, hogy a „queer” jogok megsértésére vonatkozó hamis állítások trójai falovában rejtőzik a valódi cél, amely arra irányul, hogy arra használják, hogy megfosszák a nemzeteket az EU-n belüli jogaiktól, és megtámadják a nemzeti szuverenitást.
Magyarország határozottan fellép a megfélemlítési kampánnyal szemben, amely a jogokért folytatott harcnak álcázza magát. Valójában ez egy olyan megrendezett erőfeszítés, amely a nemzetek szuverenitásuk gyakorlásához való jogát és a szociál-, család- és magánpolitikával kapcsolatos független döntések meghozatalát kívánja megkérdőjelezni. A 2. cikkely a jogi bunkósbotként való használata egy tágabb föderalista irányvonalat szolgál, amelynek célja az államok kényszerítése és az EU-n belüli jogos helyük megkérdőjelezése.”
Legfontosabb megállapítások:
- A szexuális jogok fegyverré tétele: A szexuális jogokra helyezett uniós hangsúlyt egyes tagállamok megbélyegzésére használták fel, „normaszegőnek” bélyegezve őket, és marginalizálva civil kultúrájukat. Az Amszterdami Szerződés (1999) kulcsfontosságú pillanat volt, amely az ILGA-Europe-hoz hasonló nem kormányzati szervezeteket felhatalmazta arra, hogy ezt a napirendet előmozdítsák.
- A nemzeti szuverenitás aláásása: Az EU egy nem tárgyalható jogi keretrendszer előírásával korlátozta a nemzeti lakosság demokratikus tanácskozásban való részvételének és saját kulturális és társadalmi fejlődésük alakításának lehetőségét.
- Polarizáció és zavarok: Ez a felülről lefelé irányuló stratégia fokozta a társadalmi megosztottságot, a hagyományos és konzervatív közösségeket intoleránsnak állítva be. Ez a keretezés megzavarja a helyi politikai és civil struktúrákat, és megkerüli a valódi társadalmi szerepvállalást.
Ajánlások:
Az MCC Brüsszel sürgeti az EU-t, hogy tegye meg a következő intézkedéseket a kohézió és a kulturális sokszínűség tiszteletben tartásának előmozdítása érdekében a tagállamok között:
1.Az európai egység helyreállítása: Az EU-ban rejlő pluralitást és kulturális sokszínűséget értékelő kölcsönös tisztelet iránti megújult elkötelezettség előmozdítása. A szexuális jogokra mint az európai identitás lakmuszpapírjára való kizárólagos összpontosítás destabilizálónak bizonyult.
2.Felelősségteljes nyilvános párbeszéd ösztönzése: Hozzon létre átlátható és befogadó tereket a szexuális identitásról és jogokról folytatott párbeszédhez, lehetővé téve a polgárok számára, hogy érdemben hozzájáruljanak a politikaformáláshoz és a társadalmi vitához.
3.Ösztönözze a konstruktív vitát: Biztosítsa, hogy a viták jóhiszeműen folynak, elkerülve az ellenvéleményt hangoztatók automatikus „normaszegőnek” minősítését, különösen a gyermekeket érintő érzékeny kérdésekben.
4. A demokratikus szuverenitás tiszteletben tartása: Erősítse meg a nemzeti intézmények szerepét a szexuális identitással és jogokkal kapcsolatos politikák kialakításában, biztosítva, hogy ezek a szervek megőrizzék legitimitásukat és befolyásukat.
5. Az EU feltételrendszerének újraértékelése: Módosítsuk az EU feltételes megközelítését az értékek normalizálásával kapcsolatban, amely megosztottságot szült a nemzeti LMBTQ-közösségek és a szélesebb nyilvánosság között.
Füredi így zárta: „Ahhoz, hogy az EU valóban egységet testesítsen meg, át kell térnie az ideálok erőltetéséről egy olyan környezet előmozdítására, amelyben a nyílt vita és a kölcsönös tisztelet lehetővé teszi a tagállamok számára, hogy a saját feltételeik szerint fejlődjenek és integrálódjanak. Csak ilyen párbeszéd révén érhetünk el érdemi társadalmi változásokat”.
Az MCC Brussels jelentése: Hogyan vette át az LMBTQ-lobbi az EU irányítását? című jelentés teljes egészében az alábbi linken olvasható: